Таблиця російської прем'єр-ліги. Чемпіонат Росії з футболу на паличках: зеніт, цська, рубін, спартак, локомотив, краснодар, динамо, кубань: трансфери, бомардири, календар, російська прем'єр-ліга

Росдержстрах чемпіонат Росії з футболу 2017-2018 року в розпалі. Команди зіграли вже 7 турів із запланованих 30, а це майже чверть дистанції. У результаті в експертів та вболівальників з'являється можливість оцінити успіхи окремих клубів на старті першості. Хтось виправдав очікування, хтось провалився, хтось залишився на звичному рівні і не зробив сюрпризів.

Положення команд

Турнірна таблиця Росдержстрах чемпіонату Росії з футболу 2017-2018 року на даний момент виглядає наступним чином:

"Арсенал" (Тула)

Після 7 зіграних турів у групову стадію Лігу чемпіонів проходять «Зеніт» та «Локомотив», а у кваліфікації зіграє «Ростов». У зоні Ліги Європи поки що знаходяться «ЦСКА» та «Краснодар», проте на п'яти їм настає одразу кілька футбольних колективів.

Сьогодні на виліт із Прем'єр-ліги стоять «Амкар» та «Анжі». У зоні стикових поєдинків знаходяться «Арсенал» (Тула) та «СКА-Хабаровськ». Від рятівного 12 місця у цієї четвірки вже утворився помітний відрив, тому за поточного рівня гри статус кво, ймовірно, збережеться до кінця турніру.

Хто порадував?

Заглянувши в таблицю Росдержстрах чемпіонату Росії з футболу 2017-2018 року, можна з упевненістю сказати, що позитивні емоції у своїх фанатів викликав тільки. Перший сезон Роберто Манчіні у Петербурзі проходить ідеально: його підопічні посідають одноосібне перше місце, демонструючи результативну гру та завидну волю до перемоги. За 7 ігор «синьо-біло-блакитні» забили найбільше у лізі (16 м'ячів), а пропустили найменше (3). На користь чемпіонства «Зеніту» каже одразу кілька факторів:

• збалансований склад;
  • широка лава запасних;
  • гарний мікроклімат у колективі;
  • впевнені дії на полі лідерів (Кокоріна, Паредеса, Дріуссі та ін.)

Скандали в «Зеніті» канули в лету з відходом Мірчі Луческу. Навіть Артем Дзюба, який присів на лавку, не виявляє невдоволення та говорить про намір відвоювати місце в основі шляхом посилених тренувань. Окремо слід згадати про єврокубки: якщо пітерці провалять кваліфікацію Ліги Європи, на що є певні передумови, то вболівальники клубу вже зараз можуть затарюватися шампанським. З графіком 1 матч на тиждень «Зеніту» просто не буде рівних у .

До переліку команд, які порадували своїх уболівальників, внесемо «Ростов». Після відходу в міжсезоння Полоза, Єрохіна та ще цілої плеяди футболістів, які визначали гру, експерти пророкували лихварям місце у другій частині таблиці. Після 7 турів підопічні Леоніда Кучука йдуть у зоні Ліги чемпіонів, демонструючи раціональні дії на полі. Нехай забив не так багато (всього 8 м'ячів), однак і пропустив лише 3. Підібрати ключі до воріт Сергія Песьякова не можуть навіть топові нападники, а в Прем'єр-лізі надійна оборона – це вже половина справи на шляху до єврокубків.

Хто здивував?

Росдержстрах чемпіонат Росії з футболу 2017-2018 року ознаменувався рядом непередбачуваних зльотів і падінь деяких футбольних колективів. До списку клубів, що здивували своєю грою, входять:

• "Локомотив";
  • "Урал";
  • "Амкар".

"Локомотив" варто без застережень назвати головним відкриттям старту Прем'єр-ліги. До туру скептики пов'язували успіх «залізничників» з легким календарем, але вольова перемога над «Спартаком» довела, що футболісти готові битися за найвищі місця. Поки що це єдиний серйозний конкурент «Зеніту» за перший рядок, і якщо під час турніру підопічні Юрія Сьоміна додаватимуть, то напевно залишаться в зоні Ліги чемпіонів. Внести свої корективи до планів команди може щільний графік, адже вже з вересня 2017 року «Локомотив» зіграє на груповій стадії Ліги Європи, а це щонайменше 6 додаткових матчів.

Одним із головних питань Росдержстраху чемпіонату Росії 2017-2018 року залишається, коли програє «Урал». Підопічні Олега Тарханова є міцним горішком, особливо у своєму полі. На старті першості клуб із Єкатеринбургу демонструє змістовний футбол і не знає поразок. Проте серйозною перевіркою для футболістів стане наступний матч із «Локомотивом», коли з'ясуватися, наскільки вистачить запасу міцності «Уралу».

Здивування зі знаком мінус викликала гра "Амкара". Календар Росдержстраху чемпіонату Росії 2017-2018 року для «перм'яків» було складено цілком вдало: сильні суперники чергувалися зі слабкими. Багато хто пророкував підопічним Гаджі Гаджієва боротьбу за, але ніяк не за виживання. Дві нічиї за 7 матчів та жалюгідна цифра 1 у графі забитих голів свідчать про глибоку кризу в команді. Можливо, терпіння керівництва вичерпається вже у 8 турі, і на нас чекає перша тренерська відставка в РФПЛ 2017-2018 року.

Хто розчарував?

Як мінімум на сполох викликає у багатомільйонної армії вболівальників гра «Спартака». Напередодні старту в Лізі чемпіонів підопічні Массімо Каррери програли другий поєдинок поспіль із принциповими суперниками – спочатку перемогу вирвав «ЦСКА», а потім і «Локомотив» здолав «червоно-білих» на їхньому полі. Проблеми "Спартака" очевидні:

• слабка оборона (13 пропущених м'ячів – найбільше у лізі);
  • травми провідних футболістів (Зобіна, Зе Луїша та ін.);
  • нестабільна гра у нападі;
  • відсутність морально-вольових якостей.

Цього сезону найнародніша команда розучилася діяти за рахунком. Ведучи в поєдинках з «Динамо», «ЦСКА» та «Локомотивом», «червоно-білі» щоразу упускали перемогу, а це потенційних 9 набраних очок. Все це призвело до сумного підсумку: чинний чемпіон країни знаходиться на 11 місці в турнірній таблиці, всього за 3 бали від зони стиків з клубами.

Найслабшим колективом чемпіонату Росії з упевненістю назвемо «Анжи». Так – команда повністю перебудувалася влітку, так – її фінансовий бюджет обмежений, проте клуби з скромнішим бюджетом та менш талановитими гравцями виступають набагато краще. Поки що в активі «махачкалінців» після 7 турів 3 очки та єдина перемога над «Амкаром». Світла наприкінці тунелю для «Анжі» не видно: найбільше пропущених м'ячів, відсутність волі до перемоги, невміння перебудовуватися по ходу матчу. На даний момент клуб є явним претендентом на зниження класу.

Відзначимо низку цікавих моментів Росдержстраху чемпіонату Росії з футболу 2017-2018 року:

1. Найбезкомпроміснішою командою Прем'єр-ліги є «Ахмат». За 6 проведених турів підопічні Олега Кононова жодного разу не зіграли внічию: 3 перемоги та 3 поразки.
  2. Найсухішим клубом РФПЛ є СКА-Хабаровськ: у 7 турах за участю клубу було забито всього 10 м'ячів і ніколи більше 2 за гру.
  3. Найбільше результативних нічиїх було зафіксовано у матчах із «Уралом». Клуб із Єкатеринбургу 4 рази закінчував поєдинки з рахунком 1:1, а один раз – з рахунком 2:2.
  4. Найбільшу перемогу на страті першості здобув "Рубін". У 7 турі був переможений «Анжи» з рахунком 6:0.
  5. Найкращим бомбардиром РФПЛ на даний момент є Олександр Кокорін. Нападник «Зеніту» забив 6 голів у 7 матчах, що вже на 1 більше, ніж за минулий сезон.

Таким чином, Росгосстрах, турнірну таблицю якого ви можете подивитися на нашому сайті, вважається одним з найбільш видовищних турнірів за останні кілька років. Перед Мундіалем-2018 багато гравців, які претендують на потрапляння до національних збірних, намагаються продемонструвати свої лідерські якості та майстерність, щоб виступити на головному футбольному форумі чотириріччя. Тим цікавіше вболівальникам спостерігатиме за перипетіями вітчизняної першості.

Думка Василя Уткіна про старт Прем'єр-ліги 2017-2018 дивіться в наступному відео:

У центральному матчі туру чемпіон зумів помститися «Зеніту» за приниження у першому колі. Зустріч стала окрасою вікенду, а «Спартак» повернувся до чемпіонських перегонів. Пітерці програли, відпустивши «Локомотив», що лідирує, вже на шість очок. ЦСКА та «Краснодар» теж підібралися ближче до самого «Зеніту». Лідер гостював у Хабаровську, де зумів вирвати перемогу лише у компенсований час. ЦСКА мінімально обіграв у Казані абсолютно знезубілий «Рубін». «Краснодар» також мінімально здолав «Урал», який здав у листопаді. Незважаючи на всі свої ігрові та кадрові проблеми, «бики» з армійцями залишаються у боротьбі за найвищі місця. З клубів простіше вибився у лідери «Ахмат», який взяв другу перемогу з Галактіоновим. «Уфа» програла у Грозному, «Арсенал» був повалений у Пітері хет-триком Маркова. В результаті розрив між першою п'ятіркою та рештою зріс. Унизу свої інтриги. «Ростов» уперше із серпня виграв, засмутивши «Анжі». "Амкар" впорався з "Динамо". Саме москвичі та СКА виглядають поки що найменш конкурентоспроможно, але час на виправлення ситуації ще є.

"Спартак" бере реванш, "Локомотив" нарощує відрив.

Москвичі та пітерці видали справжню феєрію, де було все – ефектні голи, високі швидкості та непідробні пристрасті. Інтрига померла лише на восьмій компенсованій хвилині. «Спартак» підтвердив тезу про кризу у «Зеніті». Виграли «червоно-білі» у справі, хоча зрівняй Кокорін у роздягальню – і все могло перевернутись. «Локомотиву» у Хабаровську довелося навряд чи простіше, ніж із лідерами РФПЛ. Вирвали перемогу лише у компенсований час «залізничники».

Всі інші події туру згасли перед матчем, який завершував його програму. Чемпіон проти головного претендента на титул, налаштований мстити за розгром у першому колі. Команди одразу взяли пристойний темп. "Спартак" на правах господаря не міг собі дозволити закриватися, і це вирівнювало становище. Москвичі активніше наступали, і вже під кінець третини тайму відправивши м'яч у сітку. Однак робив цей Луїс Адріано з офсайду. Втім, через кілька хвилин чемпіон забив вже чисто. Комбаров вирізав подачу до штрафного майданчика, де чудово вибрав позицію Самедов, який підрізав м'яч у дальній кут. Швидкості злетіли вище, Зеніт навалився і... пропустив другий. «Спартак» розгорнув пружину контратаки, втікши чотири за чотири. Коротко Самедов знайшов пасом Зе Луїша, а той скинув п'ятою м'яч під удар Луїсу Адріано. І тут бразилець виконав усе ідеально вже, обводячи ударом уклавши м'яч під саму штангу. Манчіні відразу випустив Рігоні замість Краневіттера, визнавши помилку. І «Зеніт» майже одразу сквитав один гол. Якраз Рігоні розігнав флангом Полоза, який вирізав простріл на дальній кут штрафного майданчика. А Кришито, що набіг, потужно вистрілив у дотик. Самедов намагався зблокувати, але лише дезорієнтував Селіхова. А у роздягальню «Зеніт» цілком міг забити і другий. Видерли м'яч перед дугою пітерці, Жирков рвонув у штрафний майданчик і вклав м'яч у голову Кокоріну. Олександр відразу вбивав м'яч у порожній кут, але влучив у штангу. Пощастило "Спартаку". У дебюті другого тайму фанати влаштували димову завісу, ледь не підставивши Селіхова. Голкіпер впорався не без зусиль з дальніми ударами Крішіто і Паредеса. Лодигін незабаром видав не менш ефектний сейв після удару Промеса. Услід Луїс Адріано вискакував до воріт, але тут гостей врятував розкішний підкат Маммани. «Зеніт» відповів ще одним ударом Кокоріна – врятував Селіхов. Гойдалка була на полі, а за кілька хвилин до кінця ще й Фернандо загострив, відмахнувшись від Дріуссі. Другий «гірчичник» та кінцівка у меншості. Але «Зеніт» не лише не дотиснув, а ще й пропустив на останній компенсованій хвилині. Зе Луїш виклав на дальню штангу пас Пашалічу, а той вніс м'яч у сітку.

Після морозного вояжу ЦСКА до Хабаровська, де армійці виграли, але втратили двох людей через травми, «Локомотив» намагався перенести матч. Однак СКА відстояв право ухвалити лідера будинку. Команди почали бадьоро, вже під кінець третини тайму обмінявшись голами. Миранчук падав у штрафному майданчику, але свисток промовчав. Москвичі продовжили атаку, і Коломейцев пробив з лінії штрафного майданчика. Довбня врятував, але на підборі був Фарфан, який ударив у ближню штангу. М'яч відскочив до воротаря Черевка, який летів страхувати, а від нього – у сітку. Перевага «Локомотив» утримувала лише кілька хвилин. Висока подача до штрафного майданчика, невдалий виніс Віталія Денісова через центр, і Федотов, який виграв підбір, з другої спроби вказав м'ячу шлях у ворота. Після цього на полі були тиша та гладь. Гості володіли вагомою ігровою перевагою, але прорватися крізь оборону СКА не могли. Не було моментів. Лише в середині другого тайму довелося блиснути реакцією Довбне, дістаючи м'яч після незручного удару Коломейцева. Кілька разів прикладався Ігнатьєв, але загалом хабарівчани оборонялися надійно. Начебто й проходили цікаві атаки у гостей, але завершити їх ударом не виходило. Чергова гостра комбінація вже у компенсований час, і Дедечко зачепив у штрафному майданчику Фарфана. Пенальті. Перуанець сам пішов бити. І не зміг переграти Довбню. Підбір виграв Коломейцев, але зарядив у перекладину. І все ж із третьої спроби Фарфан відправив м'яч у ворота. Вирвали москвичі три очки та зберегли перший рядок.

Скромні успіхи ЦСКА та «Краснодара»

Армійці, які зазнають колосального кадрового дефіциту, в черговий раз вимудрилися і взяли свої очки в негостинній Казані. Рахунок міг бути більшим, але чудово відіграв Джанаєв, який взяв пенальті. «Краснодар» досяг мінімальної перемоги в Єкатеринбурзі, попутно відправивши Смолова в лідери бомбардирських перегонів.

Зустріч у Єкатеринбурзі вийшла не надто подієвою. Рівна гра в середньому темпі проходила взагалі без моментів, але ж перші гості змогли реалізувати за десять хвилин до перерви. Клаессон класно розвернувся у штрафному майданчику і виклав м'яч Смолову на порожні ворота. Федір засмутив колишній клуб, попутно наздогнавши Кокоріна. «Джмелі» відразу відповіли, але Димитров добивав м'яч у порожні ворота після сейву Синіцина з офсайду. Хвилиною пізніше Синіцин махнув повз м'яч після пасу Гранквіста назад, і сам уже в падінні встиг вибити м'яч з лінії воріт. На цьому гострота скінчилася. У другому таймі "бики" грали строго за рахунком. Жодного тямущого моменту «джмелям» створити так і не вдалося, а Смолов на прапорці мало не забив другий із середини поля. «Краснодар» продовжує збирати окуляри, зберігаючи місце в п'ятірці. "Урал" поступово здає позиції - команда Тарханова вже чотири тури не перемагає.

ЦСКА зумів забрати три очки з негостинної Казані. Хазяї незвично багато помилялися в обороні. Гранат під кінець півгодини ігрового часу затіяв вихід із оборони на дриблінгу, подарувавши м'яч Дзагоеву. Три в два виходили армійці, Алан котив під удар Вернблуму, але швед програв дуель Джанаєву. Хвилиною пізніше Набабкін випередив Бауера і замкнув подачу Вітіньо на дальню штангу, але удар до ладу не вийшов і Джанаєв виловив м'яч під перекладиною. Втім, і ЦСКА відповів схожою люб'язністю. Невиразні дії Васіна та Набабкіна у власному штрафному майданчику призвели до того, що Бауер пробивав з кількох метрів і просто не потрапив у ближню «дев'ятку». А вже у компенсований час Натхо зі стандарту закинув м'яч у штрафний майданчик. Пробивав із відскоку Ігнашевич по діагоналі, а Вернблум вдало підставився, дезорієнтувавши голкіпера. У другому таймі резервів посилення атаки Бердиєв не знайшов. «Рубін» грав беззубо і цілком міг поступитися більшим. Вернблум вибачив господарів після знижки Дзагоєва без опору промазавши з центру штрафного майданчика. Вже в компенсований час Кучаєв заробив пенальті, проте Джанаєв взяв другу пінку цього сезону, діставши м'яч, пущений Натхо в нижній кут. Втім, і одного гола ЦСКА вистачило. Армійці продовжують гонку. А «Рубін» продовжив безпереможну серію до п'яти матчів і ось-ось опуститься до зони стикових матчів.

Довгоочікувані перемоги «Ростова» та «Амкара»

Безвиграшна серія перм'яків тривала п'ять матчів, ростовчан – 11. За цей час команда Кучука докотилася до зони стиків, а «Амкар», який почав спливати, знову загруз у болоті. У матчі з прямими конкурентами, що осіли ще нижче, господарі зібралися і здобули впевнені перемоги.

В одному із ключових матчів з точки зору боротьби за виживання «Амкар» приймав столичне «Динамо». Перм'яки з перших хвилин оволоділи ініціативою, а в середині тайму цілком могли вийти вперед. Езатолахи завдав підступного удару здалеку. М'яч падав під поперечину, Шунін у планку кінчиками пальців і переправив його. Москвичі відповіли щільним ударом Ташаєва під перекладину зі штрафного – впорався Нігматуллін. За кілька хвилин до перерви каркас воріт знову зіграв за гостей. Гол із підбору щільно бив у дальній кут, але влучив у штангу. На гол господарі награли, але забили його вже з роздягальні. Пішла довга передача до штрафного майданчика, пара знижок, рикошет від Шунича та ще один класний удар влітку від Гола. Цього разу результат співпав із прізвищем поляка. Втім, «Динамо» відігралося вже за п'ять хвилин. Терехов пустився в дриблінг у штрафному майданчику і отримав по ногах від Езатолахи. Луценко з «крапки» пробив ідеально. «Амкар» знову почав піддавлювати і в середині тайму досяг свого. Морозов рано розслабився, подумавши, що м'яч зараз вийде за лицьову, а Гащенков дограв і з лінії встиг прострелити у штрафний майданчик, де Езатолахи після пари рикошетів увігнав його в сітку. Гості могли знову відігратися, але захисник встиг лягти під удар Луценка із забійної позиції. Далі перм'яки більше оборонялися і зуміли відстояти рахунок. "Амкар" перервав свою серію без перемог, піднявшись у десятку. Становище "Динамо" ускладнилося.

«Анжи», який помітно зміцнів з приходом Вадима Скрипченка, мав намір взяти очки в Ростові-на-Дону, де місцевий клуб не перемагав з середини серпня. Звичайно, і господарі були налаштовані серйозно. "Ростов" володів ініціативою, хоча Юрченко майже не турбував. Удари Іонова та Бухарова із забійних позицій встигли накрити захисники. «Анжи» відповів парою далеких пострілів Маркелова, які не стали проблемою для Абаєва. Тайм котився до нулів, коли м'яч після щільного удару Паршивлюка влучив у руку Бризгалову. Арбітр дав пенальті, що чітко реалізований Бухаровим. У дебюті другого тайму гості могли відігратися, але Абаєв парирував удар Пруднікова, що здорово розвернувся, і добивання Данченка. А за півгодини до кінця Бухаров оформив дубль, замкнувши подачу Калачова з кутового. Після цього "Ростов" грав уже за рахунком, спокійно зберігши його без змін. Заміни Скрипченка не зіграли і особливих шансів уникнути поразки «Анжі» не мав. "Ростов" перервав серію з 11 матчів без перемог, трохи поправивши свої справи. Махачкалінці залишились у зоні стиків.

Галактіонів закріплюється у кріслі, Марков оформлює перший хет-трик.

"Ахмат", ведений І.О. головного тренера Михайлом Галактіоновим, взяв сім очок у трьох турах. Керівництво клубу вже замислюється про затвердження молодого фахівця. "Тосно" двічі опинявся в ролі наздоганяючого, граючи вдома з "Арсеналом", проте натхненний вихід Маркова не заміну дозволив не тільки зрівняти рахунок, а й вирвати перемогу.

У Пітері «Тосно» та «Арсенал» видали шикарну виставу. Загнані серією невдач у кут "лісники" почали потужно. Виділявся Мірзов, який створив момент для Заболотного, а потім м'яч, що ледь не закрутив, у далеку «дев'ятку» після зміщення в центр. Однак у середині тайму туляки провели класну контратаку. Григалава видав подачу з флангу до центру штрафного майданчика, звідки Чаушич з відскоком від газону підрізав м'яч у дальній кут. "Арсенал" активізувався і мав ще кілька моментів. Удар Чаушича встигли накрити, а після пострілу Горбатенко врятував Юрченка. У дебюті другого тайму Джорджевич міг забивати другий на корнері, але не дотягнувся до м'яча біля порожнього кута воріт. А за півгодини до кінця Парфьонов випустив на заміну Маркова, який зробив гру. Вже за три хвилини форвард у височенному стрибку зім'яв опонента і з кількох метрів увігнав м'яч у сітку після подачі Мірзова, який добре розібрався на фланзі. Пішла гра на зустрічних курсах, в якій за п'ятнадцять хвилин до кінця Ткачов знову вивів гостей уперед, пробивши проти Юрченка крізь двох захисників. Проте "Тосно" відповів на це двома голами за три хвилини. Марков замкнув спершу подачу Чернова зі штрафного, а потім його крос з гри, з відскоком від газону вколотив м'яч у нижній кут. На прапорці Горбатенко міг вирвати нічию, але Дугалич ліг під удар хавбека. Найважливіша перемога для «Тосно», а «Арсенал» змарнував шанс підібратися до зони єврокубків.

"Ахмат" приймав сусідів за таблицею з "Уфи". Грозненці володіли ініціативою, але гості впевнено стримували їхні позиційні атаки. Єдиний гарний момент упустив Лео наприкінці півгодини ігрового часу, пробивши з лінії воротарського майданчика вище створу після подачі з флангу. Проте господарям удалося реалізувати корнер за хвилину до перерви. Сампайо з відскоком від газону замкнув подачу Роші. Бєлєнов відбив у стійку, від якої м'яч влетів у сітку. Другий тайм також краще розпочав «Ахмат». Лео видав класний сольний прохід, але поскупився, замість пасу вільному партнеру коряво пробивши по центру. Він же був помітно ближче до успіху через кілька хвилин, але врятував Беленов. І все ж таки грізненці забили другий. Завозився захисник «Уфи» праворуч та втратив м'яч. У три паси його доставили до кута штрафного майданчика, звідки Ісмаел зарядив у перекладину. Лео в падінні баднув м'яч, що відскочив, у сітку з трьох метрів. Далі підопічні Галактіонова грамотно працювали за рахунком. Уфимці створювали лише півмоменти, але за три хвилини до кінця Обляков майстерно виконав штрафний, закрутивши м'яч у «дев'ятку». Проте часу на камбек гостей не залишилося. "Ахмат" поступово підбирається до лідерів, взявши сім очок у трьох матчах.